Šaľa remizovala v šlágri s Michalovcami, bod ratovala Kertészová

20.11.2014 Celý región

Šaľa 19. novembra (TASR) - Hádzanárky Iuventy Michalovce remizovali v stredajšom šlágri 9. kola WHIL na palubovke Slovana Duslo Šaľa 31:31. V repríze uplynulého finále slovenského play off ratovala bod pre domáce hráčky premenenou sedmičkou v poslednej sekunde stretnutia reprezentačná spojka Andrea Kertészová. Celkovo si pripísala deväť gólov, na strane úradujúceho majstra najlepšie mierila Terézia Szöllösiová s ôsmimi presnými zásahmi.

HK Slovan Duslo Šaľa - Iuventa Michalovce 31:31 (14:14)
Najviac gólov: Kertészová 9/3, Bujnochová, Trochtová 4 - Szöllösiová 8, Horňáková a Kučerová po 6.
Rozhodovali: Brunovský - Čanda, vylúčené: 1 - 4, ČK: 49. Trehubová (Iuventa - za faul), 7 m hody: 4/4 - 2/2, 1000 divákov

Priebeh zápasu:

Domáce hráčky vstúpili do duelu aktívne a od jeho začiatku sa držali vo vedení. V 12. minúte vyrovnala Trehubová zo sedmičky na 5:5 a do konca prvého polčasu sa ani jedno z družstiev nedostalo do výraznejšieho vedenia.

Po úvodných okamihoch druhého polčasu zariadila hosťujúca Levčenková v 35. minúte dvojgólové vedenie 18:16, ale hra aj skóre sa následne opäť vyrovnali. Od 49. minúty hrali Michalovčanky bez slovenskej reprezentantky Tetyany Trehubovej, ktorá videla za faul červenú kartu. V dramatickom závere vyrovnaného duelu poslala Szöllösiová Iuventu do vedenia 31:30, no v poslednej sekunde premenila nariadenú sedmičku Kertészová a zachránila pre Duslo jeden bod.

V ďlšom stretnutí 9. kola WHIL prehrali hádzanárky Slávie Partizánske na palubovke českého šampióna DHK Baník Most 22:27.

Ďalší výsledok 9. kola WHIL:

DHK Baník Most - HK Slávia Partizánske 27:22 (13:12)
Najviac gólov: Szarková 11/3, Sukenníková 5, Rišánková 3 - Michnová 12/6, Szökeová, Gajdošová po 3.
Rozhodovali: Macho - Hájek, vylúčené: 2 - 3, 7 m hody: 7/5 - 7/5, 750 divákov